• (098)804-08-08
  • (050)804-08-08
  • (044)361-96-10
  Київ, пр-т С. Бандери 16-Б (пр-т Московский) м.Петрівка, за ТЦ МАКРОС
  Пн.-Пт. 10.00-19.00  Сб. 12.00-17.00

Пошукова форма

Ви є тут

Як вилікувати заїди у дитини

Заїди виникають у дітей з ряду причин - вони можуть бути проявом алергії на продукти, симптомом нестачі вітамінів або поживних елементів, грибкових або стрептококовим ураженням шкіри, наслідком звички дитину тримати в роті пальчики або будь-які предмети.

Щоб визначити причину появи заїд, необхідно здати зіскрібок з уражених ділянок шкіри - це допоможе виявити збудника і призначити відповідне лікування. Але часто такий аналіз проводять не завжди, а лише в разі важкого перебігу захворювання, коли кірка мокне, заважає дитині їсти, турбує його протягом дня або в ситуації, якщо педіатр запідозрить приєднання бактеріальної, грибкової інфекції. Діти найчастіше страждають від недотримання правил гігієни.

Слідкуйте за вмістом вітамінів в харчуванні дитини і заповнюйте дефіцит корисних мікроелементів. Ви можете давати дитині спеціальний вітамінний комплекс, що містить вітамін B2 в необхідних кількостях (саме його недолік може бути причиною появи заїд), або коригувати раціон. Якщо у дитини хороший апетит, і він вже їсть дорослу їжу, то пропонуйте йому печінку, темно-зелені овочі, чорний хліб і т.д. Врахуйте, що вітаміни групи B засвоюються в тонкому кишечнику, тому, якщо у дитини є проблеми зі стільцем, то необхідно паралельно давати йому пробіотики, які нормалізують кишкову флору.

Якщо причина появи заїд в тому, що дитина не витирає обличчя після їжі, тягне в рот різні предмети, то необхідно обробляти тріщинки дезінфікуючими засобами. Хворі куточки рота і навколишню шкіру змащуйте зеленкою, фукорцином або водним розчином метиленового синього. Попросіть дитину широко розкрити рот, щоб обробити всі ділянки, дати антисептику проникнути глибоко в тріщини.

Стрептококові заїди лікують у кілька етапів. Дитину не миють, щоб не поширити інфекцію по обличчю. Сухі кірки розмочують перекисом водню, потім акуратно видаляють ватною паличкою. Потім на ранку накладають антибактеріальну мазь - тетрациклінової, синтомициновую, еритроміцинову і т.д. Саліциловим спиртом протирають шкіру навколо болячки для дезінфекції.

Грибкові заїди обробляються спеціальними мазями
- нистатиновой, розчином бури в гліцерині і т.д. На період лікування обмежують борошняне та солодощі, щоб не створювати сприятливе середовище для розмноження бактерій.

З народних методів можна спробувати змазування тріщин вазеліном, медом, соком огірка, каланхое і т.д.

Схожі статті

  1. Як навчити дитину тримати голову?
  2. Як навчити дитину сидіти?
  3. Як навчити дитину вчитися?