• (098)804-08-08
 • (050)804-08-08
 • (044)361-96-10
  Київ, пр-т С. Бандери 16-Б (пр-т Московский) м.Петрівка, за ТЦ МАКРОС
  Пн.-Пт. 10.00-19.00  Сб. 12.00-17.00

Пошукова форма

Ви є тут

Як навчити дитину вчитися?

Гармонійний розвиток дитини в дошкільному віці - запорука благополуччя в майбутньому. Як правило, батьки віддають дитину на підготовку до школи, інші ведуть в школу для малюків. Однак перші не видобуваються бажаного результату. Тому, щоб навчити дитину вчитися, варто заздалегідь готувати його до шкільних років, не чекаючи певного віку.

У багатьох дітей бажання вчитися формується до віку 6 років. В цей період важливу роль відіграють вчинки і слова батьків. Так як дорослі заздалегідь розповідають малюкові про школу, однак не завжди правильно. «Якщо ти будеш погано себе вести в школі, тобе будуть лаяти!» - Подібні слова можуть насторожити малюка і відбути бажання вчитися. Тому завдання батьків, прищепити дитині позитивні враження про школу, доброзичливе ставлення до навчання.

Не ігноруйте сто тисяч «чому», а намагайтеся разом з малюком знайти правильної відповіді в книзі, завжди відповідайте на його питання. І пам'ятайте, що бажання вчитися це лише фундамент, на якому побудований інтерес до знань невідомого.

Уміння вчитися передбачає ще й певний інтелектуальний рівень вашої дитини. Пам'ять мислення, увагу, ось, що необхідно розвивати у малюка, граючи, адже в грі дитя розвивається.

А щоб Ваші ігри були корисні для дитини, дотримуйтесь рекомендацій:

 •     -  гра повинна носити розвіваються і пізнавальний характер, грайте з малям скрізь - на прогулянці, у транспорті;
 •     -  не варто сердитися, якщо дитя не може тривалий час знаходиться в одній і тій же позі і робити одне і те ж заняття;
 •     -  не варто «займатися» проти волі малюка, гра повинна супроводжуватися бажанням крихти;
 •     -  використовуйте, лише ті види занять, які відповідають її віку: малювання, аплікація, слухання казок;
 •      - варто орієнтуватися на складні ігрові завдання, ніж ті, з якими малюк може самостійно впоратися;
 •      - займайтеся регулярно, не сваріть дитину за помилки, інакше він почне боятися, обов'язково хваліть, однак похвала має бути за реальне досягнення.


При формуванні вміння вчитися, варто звернути увагу і на вольове управління поведінкою. Навчіть малюка ставити перед собою мету, наприклад: намалювати будинок, що необхідно, для досягнення мети, реалізувати цей план і самому оцінити результат.

Дорогі батьки, не лінуйтеся, займайтеся з дитиною, адже не складно приділити йому 15 хвилин в день. Результат не змусить довго себе чекати.

Схожі статті

 1. Як навчити плавати дитину?
 2. Як навчити дитину говорити?
 3. Як навчити дитину кольорам?