• (098)804-08-08
 • (050)804-08-08
 • (044)361-96-10
  Київ, пр-т С. Бандери 16-Б (пр-т Московский) м.Петрівка, за ТЦ МАКРОС
  Пн.-Пт. 10.00-19.00  Сб. 12.00-17.00

Пошукова форма

Ви є тут

Як навчити дитину сидіти?

У віці з 5 до 6 місяців дитина стає більш рухливим. Він вже з легкістю перевертається зі спини на живіт, і навпаки, намагаючись трохи повзати. Можливо, ваш малюк ще не навчився самостійно сідати, проте не варто турбуватися, якщо в 6 місяців, він ще не вміє сидіти. Не варто поспішати. Краще набратися терпіння і допомогти йому в цьому.

Падіння в сторону або назад - плата за бажання сидіти. Рано чи пізно дитина таки навчиться сидіти без вашої допомоги, але Ви можете разом зі своїм чадом пройти цей нелегкий шлях.

Варто зазначити, що вчити сидіти дівчинку найкраще після того, коли їй виповниться півроку, а ось хлопчика можна починати вчити трохи раніше. Пам'ятаєте, перед тим, як починати вправи по «сидіння», зробіть дитинці розслабляючий масаж спинки, животика, ручок і ніжок. Після чого покладіть малюка на тверду поверхню.

Ось що необхідно робити, щоб допомогти малюкові і разом раділи успіхами:

 •  -   щоб заздалегідь попередити падіння в бік і назад, обкласти дитини подушками.
 •  -    для більшої стійкості малюка, який вчиться сидіти, постарайтеся спорудити подобу підкови, його можна зробити з пінопласту або поролону.
 •  -   використовуйте улюблені іграшки дитини, щоб привчити його зберігати рівновагу. Захопившись іграшкою, він потягнеться до неї ручками й забуде, що вони потрібні йому, для підтримки рівноваги. У підсумку Ваше чадо вчиться краще використовувати м'язи тулуба.
 •  - якщо дитина сидить, спираючись на руки, спробуйте покласти перед ним кубики, щоб їх взяти, йому необхідно звільнити руки.
 •  -  зацікавте малюка новою іграшкою, переміщаючи її, то в одну, то в іншу сторону, щоб він тягнувся до неї ручками, зберігаючи при цьому сидяче положення.
 •  -  граючи з малюком на підлозі, посадіть його між своїми витягнутими ногами, щоб він зміг використати їх як поручні.


Виконуючи вправи на збереження рівноваги, зверніть увагу на те, як малюк допомагає собі руками. Спочатку він тягнеться до іграшки тільки однією рукою, підтримуючись інший. Згодом, навчившись утримувати рівновагу, він простягає обидві ручки до іграшки, починає брати навіть ті предмети, що знаходяться у нього за спиною, не падаючи. Нова поза, швидкі рухи, приносять малюкові задоволення, він голосно сміється.

Дітки сідають самостійно до восьми місяців, деякі раніше, інші трохи пізніше. Однак пам'ятайте: щоб Ваша дитина виріс розвиненою особистістю, необхідно дотримуватися елементарних правил виховання, режим харчування і сну. Кроха потребує живому спілкування, і розвиваючих іграшках.

Схожі статті

 1. Як навчити дитину вчитися?
 2. Як навчити плавати дитину?
 3. Як навчити дитину говорити?