• (098)804-08-08
  • (050)804-08-08
  • (044)361-96-10
  Київ, пр-т С. Бандери 16-Б (пр-т Московский) м.Петрівка, за ТЦ МАКРОС
  Пн.-Пт. 10.00-19.00  Сб. 12.00-17.00

Пошукова форма

Ви є тут

Як навчити дитину говорити?

Вчити дитя правильно говорити просто необхідно. Не варто чекати, поки він навчиться говорити самостійно, запам'ятовуючи фрази, якими Ви спілкуєтеся вдома. Щоб полегшити дітям навчання, з'єднайте розвиток мови в гру. І малюкові цікаво, і Ви без зайвих нервів. Ну що ж приступимо.

Розмовляємо по телефону. У віці 2-3 роки телефонні розмови сприяють розвитку активної мовлення, адже дитя не може показати співрозмовнику жестами. Не варто зводити розмову дитини з бабусею до слухання того, що говорить дорослий. Заздалегідь обговоріть з бабусею, як розговорити дитину, які питання він розуміє, що добре вимовляє. Таким чином, розмова будуть цікавий малюкові, навіть якщо він відповідає «так» і «ні».

Відповіді на питання. У віці 2-4 роки намагайтеся ставити дитині більше питань. Нехай дитя щовечора розповідає татові, як він провів день, куди ходив, що бачив, що їв, у що грав. Звичайно, малюк ще не вміє послідовно розповідати, допомагайте йому навідними питаннями.

Вік: від 3 років. Почніть гру словами: «м'ячик круглий, а ще яблуко кругле, а ще круглим може бути ...» і чекайте, поки дитя запропонує свій варіант. Однак якщо малюк не продовжив фразу, закінчите її самі, і запропонуєте аналогічну.

Від 3-4 роки. Познайомте дитини з поняттями «спочатку» і «потім» за допомогою дитячих ігор з картками. Коли малюк усвідомлює сенс слів, хай продовжить фрази: спочатку чай наливають, потім п'ють.

Намагайтеся заплутуватися, вимовляти неправильні фрази, в яких порушена послідовність, нехай малюк допомагає Вам, виправляє.

Спробуйте здійснити усний екскурс по власній квартирі, наприклад:

Що у нас на кухні?

Де лежать іграшки?

Потім рушайте в «подорож». Ми йдемо до лісу. Що росте у лісі? Хто сидить на гілці? Куди пострибав зайчик? І тому подібні питання.

Батьки називають предмет і місце, а малюк повинен назвати те, що в нутрії названого предмета або місця:

Каструля - суп,

Лікарня - лікарі ...

Папа називає пару слів, що описують тварина. Дитина повинна, як можна швидше вгадати про кого мова:

Пухнаста, руда, хитра. (Лисиця)

Злий, сірий, зубастий, голодний. (Вовк) ...

Вчимо дитину до мовлення, і вчимося вважати:

«Один стіл, два столи, три столи, чотири столи ...»

Як бачите, нічого складного в таких іграх немає, головне не говорити малюкові, що це навчання. Нехай дитина, сприймає ці заняття як гру. Причому, все це можна робити на прогулянці, по дорозі додому, під час перегляду мультиків.

Схожі статті

  1. Як навчити дитину кольорам?
  2. Іграшки для хлопчиків Wader
  3. Як вибрати дитячий стільчик для годування?