• (098)804-08-08
  • (050)804-08-08
  • (044)361-96-10
  Київ, пр-т С. Бандери 16-Б (пр-т Московский) м.Петрівка, за ТЦ МАКРОС
  Пн.-Пт. 10.00-19.00  Сб. 12.00-17.00

Пошукова форма

Ви є тут

Коли привчати дитину до горщика?

І так, всіх нас у кого є маленькі карапузи рано чи пізно починає мучити питання. Так, коли ж починати привчати дитину до горщика, як це зробити, не травмуючи ще не усталену психіку дитини?

У плані привчання дитини до горщика у всіх це відбувається індивідуально. Якщо дотримуватися офіційної педіатричної методики, то згідно з нею привчати дитину до горщика необхідно у віці від одного року до півтора років. Дитина потроху починає контролювати процес сечовиділення, так як м'язи навколишні сечовий міхур стають міцнішими.

Дуже важко привчати до горщика дитини, який більшу частину доби проводив в памперсі. Хлопчиків так же не просто привчити до горщика так як усвідомлення того що пора спорожнити сечовий міхур до них доходить складніше ніж для дівчаток, це не моє обгрунтування, а згідно загальній думці, що хлопчики відстають у розвитку від дівчаток. Тому дитячий горщик для хлопчика зазвичай купують трохи пізніше.

У перший рік життя дитинка не може також контролювати і діяльність кишечника у нього це відбувається як би мимоволі. Але спостережна мама завжди може збагнути, що її малюк, що - то задумав і вчасно встигне посадити дитину на дитячий горщик. Не думайте, якщо ви змогли «підловити» малюка, що на цьому все скінчено, і він буде сам, проситься на горщик. Хочу зазначити, привчання до горщика справа копітка і до поспіху не передбачає.

На початку другого року життя дитинча потихеньку починає контролювати процеси, що відбуваються в його організмі, наприклад скупчення калу в прямій кишці. Коли йому хочеться спорожнити кишечник, це видно по його обличчю, детенок зосереджений, спостерігається почервоніння щік і починає, як би покректує.

Не потрібно поспішати з приучением малюка до горщика, якщо він не готовий до цього. Це залежить від його розвитку і дозрівання нервової системи, яка і дозволяє контролювати ряд процесів, що відбуваються в організмі малюка. Ось, наприклад, педіатри радять, батькам починати привчання до горщика тоді коли малюк починає самостійно вставати на ніжки, нахилятися, робити перші кроки.

На власному досвіді, я свою дитину початку привчати до горщика у віці 6 місяців, саме в цьому віці вона почала впевнено сама сидіти. На горщик для дівчинки садила кожні 25-30 хвилин і одночасно давала попити водички з пляшечки і все у нас виходило. Так, бували й промахи, але не значні, обсяги прання зменшилися в рази. Спочатку донечка неохоче сідала на горщик, а пізніше для неї це стало в порядку речей. Приблизно через два місяці, активного привчання маляти до горщика проміжки між сечовипусканнями збільшилися до 1:00, було ще простіше контролювати фізіологічні процеси. Але виникла не велика проблемка, дитина в мене мобільний, рухливий, і як це так вона буде сидіти на горщику, аж цілих десять хвилин. Я стала помічати, що вона стала їздити на горщику по кімнаті, від одного предмета до іншого. І чоловік вирішив прилаштувати коліщата до горщика, що б під час переміщення на горщику дитинка не переверталася, і що ви думаєте, час перебування на горщику стало найулюбленішим заняттям, вона стала сама, проситься на горщик через певні проміжки часу. Добре що зараз є дитячі горщики різних форм і кольорів.

Так що підбирайте горщик для вашого малюка, благо їх зараз мабуть, не мабуть і у вигляді тваринок, і на стільчику, а вже про забарвленням і говорити не буду, для хлопчиків є спеціальні горщики, так само є накладки на унітаз. З самого раннього віку намагайтеся відразу міняти мокрі пелюшки та повзунки, що б дитина звикала до сухого білизни, це і буде запорукою успіху в привчанні дитини до горщика.

Багато говорять про шкоду памперсів, що вони затрудняютКогда привчити дитину до горщика процес привчання до горщика. У цій ситуації виникає якась двоякість. З одного боку памперси значно полегшили нам роботу, дорогі матусі і в цьому я думаю, ви зі мною погодитеся. Ми можемо поїхати на дальні відстані з малюком і не хвилюватися про те, що він буде мокрим. Але ось в привчанні до горщика, тут так виникає певна складність, того що дитина звикає до того що перебуваючи в памперсі він полегшився і незважаючи на це відчуває себе сухо і комфортно. Не можу сказати, що моя маленька постійно перебувала в памперсі, але використовували ми його частенько, і я дуже переживала, що не зможу привчити дитину до горщика. Але терпіння і труд все подолали. Навіть зараз їй більше року, але на ніч ми користуємося памперсом. І я стала помічати, коли знімаю памперс вранці, він практично сухий, малятко нервує, і я її саджу на горщик, і яке моє здивування, коли горщик майже на половину заповнений. Це говорить про те, що дитина поступово починає усвідомлювати, що необхідно, проситися на горщик.

Чим дорослішою буде дитина, тим осознаннее це буде, в нього відбувається. У віці від двох років малюки починають подавати сигнали про те, що пора на горщик, це можуть бути певні жести, звуки. Все буде залежати від вашої спостережливості і терпіння.

Якщо все ж дитина, ні в яку не хоче сідати на горщик, необхідно зрозуміти причину, чому це відбувається, може бути йому не затишно, і горщик холодний, а може, просто він для нього малий. Поробуйте музичний горщик, може з ним у Вас все вийде.

Небажано привчати дитину до горщика:

  •     якщо щось змінилося в сім'ї, наприклад, з'явилася друга дитина;
  •     якщо дитина чогось сильно злякався;
  •     якщо дитина недавно перехворів;
  •     якщо Ви зібралися переїжджати;
  •     якщо в сім'ї є сильні переживанія, які зачіпають всю сім'ю.

Найголовніше правило, яке необхідно засвоїти, це терпіння і ще раз терпіння, а так же спостережливість. Вірте і у вас все вийде!

Схожі статті

  1. Як вибрати іграшку дитині
  2. Як забезпечити здоровий сон дітям
  3. Яку тварину завести для дитини